Inimeste jaoks mõeldud hoonetes peab koos teiste tehnosüsteemidega olema ka ventilatsioon – selle vajalikkust pole vaja pikalt põhjendada. Kehva õhu kvaliteedi mõjust tervisele on räägitud peamiselt lasteasutuste kontekstis, kuid ka koduses keskkonnas võib saastunud õhk tervisele kahjulik olla. Tänapäeva inimene veedab suure osa ajast siseruumides, mistõttu on värske õhk elukeskkonna kvaliteedi seisukohast väga oluline.
Vanemates hoonetes, kus on paigaldatud uued aknad, võib õhuvahetuskordaja olla vaid 0,2 või isegi madalam. Samas peetakse soovituslikuks õhuvahetuskordajaks 0,5, mis tähendab, et toaõhk vahetub iga kahe tunni tagant värske vastu. Paraku on see uus õhk sageli jahedam, mistõttu tuleb see enne siseruumidesse jõudmist soojendada, mis omakorda suurendab energiakulu.
Soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi abil on võimalik väljuvast õhust soojusenergiat taaskasutada, suunates selle sissevõetavasse õhku. Kui süsteem on reguleeritav, saab õhuvahetuse intensiivsust vähendada siis, kui ruumid on inimtühjad. See aitab märgatavalt vähendada küttekulusid ja samal ajal parandada siseõhu kvaliteeti.
Ruumikliima mõjutab oluliselt meie enesetunnet ja heaolu. Hästi toimiv ventilatsioonisüsteem tagab pideva värske õhu juurdevoolu, samas eemaldades ruumidest liigse niiskuse ja ebameeldivad lõhnad. Soojustagastusega süsteem suudab regenereerida ligikaudu 90% soojusest, tagades tõhusa energiakasutuse ilma tõmbetuule ja liigse tolmu tekketa. Tulemuseks on tervislik sisekliima, hoone struktuuri kaitse ning energiasääst.
Soojuskeskus pakub nii tsentraliseeritud kui ka detsentraliseeritud soojustagastusega ventilatsioonilahendusi, mis tagavad parima elu- ja töökeskkonna. Meie lahendused ühendavad mugavuse ja energiatõhususe, pakkudes terviklikku ventilatsioonisüsteemi, mis vastab kaasaegse madalenergiamaja nõuetele. Esteetiliselt kaunid ja tõhusad süsteemikomponendid loovad meeldiva sisekeskkonna ning optimeerivad olemasoleva energia kasutust.